حلقه’ مفقوده

دیشب کانال ٣ مستند "مکث "‌را پخش کرد. این قسمتش درمورد آدم ربایی بود. آدم ربایی های خونین . در تهران . در شیراز . نکته غمگین ماجرا این بود که این آدم ها مدعی بودند سوء سابقه ندارند ولی به شدت حرفه ای عمل کرده بودند. در گروگان گیری دیگری که برادران شرور بودند ،‌هر دو برادر محکوم به قتل و متهم به قتل بودند و چندین فقره سابقه دزدی داشتند. من مانده ام که چرا وقتی محکوم به قتل شد در اجرای حکمش تعلل کردند که بخواهد کلی خلاف دیگر انجام دهد . مگر دزدی حد ندارد؟ اگر طبق همان حدود اسلامی عمل کنند ،‌دیگر بعد از چند بار خلاف دستی نخواهد داشت که بخواهد به خون آلوده شود.

جگرم کباب شد وقتی فیلم ارسالی از گروگانگیرها برای خانواده کودک اسیر را دیدم. وقتی چنان سیلی محکمی به صورت کوچکش زد که کله اش تکان تکان میخورد. تمام تنم میلرزید و فکرکردم اگر آن بچه،‌پسرک دوست داشتنی من بود با دستهای خودم خفه میکردمشان.

دیشب مستند خوبی نشان دادند. اما یک حلقه کم بود. یک فصل ناقص در پایان باقی ماند. جای صحنه تاب خوردن جنازه های کثیفشان بر سر دار خالی بود. تا عبرت آموزتر شود.

/ 11 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مينا

من تلویزیون ایران رو نمیبینم وگرنه نظر میدادم اینجا.

مهندس پنگول جونی

بابا خشن. این کارها توجیه پذیر نیست. ولی قطع دست و این حرفا هم درست نیست به نظرم. دستشو قطع کنیم که چی بشه؟ بقیه بترسن و نکن این کارا رو؟ با ترسوندن کاری درست نمی شه. باید کار فرهنگی کرد. ولی حست رو قشنگ درک کردم.

سراب ساز سودا ستیز

این راهش نیست. پاپوش اصل مطلب رو گفت. باید نگاه کردم که چرا از 40 سال پیش تا الان اینقدر آمار جرم و جنایت عوض شده. باید نگاه کردم چرا تجاوز چندین برابر شده و چرا کسی برای 50 هزار تومن خانواده خودش رو قتل عام میکنه. باید یه مایکل موری پیدا بشه و یه چیزی تو مایه های بولینگ برای کلمباین رو برای کشور ما بسازه. باید بررسی کرد که با این همه خشونت و اعدام و ادعای اسلام و مدینه فاضله، چرا آمار اینطوری هست . باید دنبال ریشه بود. با قطع کندن برگها درخت تبهکاری همچنان سر جاش هست.

گنگ خوابديده

بیاییم فرض کنیم یک دست طرف قطع شد ذهن بیمار باز هم خرابکاری می کند دست دیگرش را قطع کنیم باز هم با زبانش کارهایی می کند افزون بر این که یک انسان علیل را بر روی دست جامعه می گذارد هیچ چیزی بدتر از ذهن مسموم نیست من راهکار دیگری ندارم.متخصص اش نیستم ولی اینکه دست را هم قطع کنیم به نظرم دستاوردی ندارد آن هم در حالی که در این تعداد زیاد و در این حجم کلان به مردم صدمه می زنند بهتر این بود صدا و سیما کمی از مصائبی که از ندانم کاری ها و جنایت هایشان به مردم می رسند چیزی نشان بدهند کجای دنیا در تلویزیون رسمی یک کشور که کودکان چند ساله هم به پایش مینشینند چنین تصاویری نشان می دهند

بهار

دیشب ما هم این مستندو دیدیم واقعا جای تا سف داشت اصلا نمیتونم خودمو جای مادر اون بچه ها بذارم باید یک فکر اساسی کرد هر روز این موارد زیادتر میشه و جامعه نا امنتر خدا به داد همه برسه

لی لی

آفت نشون دادن این چیزا در قالب فیلم یا برنامه مستند همینه که هرکی هم بلد نباشه یاد میگیره و وقتی تو شرایط انجام خطا قرار میگیره کاملا تو ناخودآگاهش بلد چی کار کنه!

حمیرا

من ندیدم..... هر چند که دیگر اعصاب دیدن اینجور چیزها رو ندارم اینروزها....همینجوری همش دارم گریه می کنم!

مریم

نتونستم ببينمش خيلي بد بود!