..... کدو رو ندیدی

اول اینکه ببخشید. تیتر این پست یک مصرع شعر مولاناست که چون الان ما هنوز به اون سطح روشنفکری و آزادی بیان نرسیدیم از نقل کاملش معذورم. 

و اما بعد. 7-8 سالم بود که بابا بلیط گرفته بود عید بریم بندرعباس. هتل هم فکر کنم هتل هما رو رزرو کرده بود. یکی از مدیرهای شرکت میگه : آقای فلانی. بندر عباس کجاست میخوای زن و بچه رو ببری. تو که این همه پول هواپیما دادی ، برو پس بده ، پاشین برین دوبی. پدر نازنین هم فقط رفت بلیط ها رو پس داد و عید به سلامتی شما مثل همیشه رفتیم ولایت پدری و مادری ! خنثی

در همان زمان ها هم پدر جان جمله ای رو میگفتن که من هنوز یادمه. وقتی میرفتیم پمپ بنزین یا خرید از قدس و فروشگاه هایی مثل ملاصدرا ، بابای من غرغر میکرد و میگفت این ها نمیفهمن. قیمت ها رو واقعی کنن ، حقوق ها رو هم واقعی کنن. سوبسید دیگه معنا نداره. 

و وقتی من میپرسیدم یعنی چی ؟ پدر توضیح میداد که یعنی الان بیشتر قیمت بنزین رو دولت میده. بهش میگن سوبسید. ولی از این سوبسید اونی بیشتر استفاده میکنه که پول بیشتری داره. مثلا سه تا ماشین امریکایی داره (22-23 سال پیش ماشین های گنده امریکایی هنوز تو خیابون ها ولو بودن ) نه اونی که یک تاکسی یا موتور داره. و از اون طرف حقوق ها هم پایینه. 

پدر جان در تمام این سالها این نظر را داد و بالاخره دولت محترم به سبک خود پدرجان ... و کدو را ندید و فقط سوبسید (همان یارانه ) را حذف کرد و اصلا بروی مبارک خودش هم نمی آوردکه پس حقوقتون کو؟ 

 

/ 3 نظر / 20 بازدید
محمدرضا ناظم بکایی

کاملا موافقم، فقط یه سوال! مولوی تو اون دفتر دوبار از این استعاره استفاده می کنه، منظور شما کدوم یکیه؟! اهل ضروران و حسد، یا ...؟؟؟[پلک]

8DEY

سلام. دوباره اومدم...

zeera iranparast

سلام امیدوارم که بالاخره مسئولین و روسای مملکتمون به عقل رسیده باشند و دست از بازی کردن با نیروی اتمی‌ کشیده باشند. این ژاپنیها که انقدر وارد بودند بدبخت شدند حالا چه برسد به ما که کارشناسانمون یه سری روسی هستند که مثل چینیها و ژاپنیها به خدا ایمان ندارند حالا چطور میشه دلشون به حال ما بسوزه.این همه نفت داریم این همه سد داریم اما تا مردم را به پودر تبدیل نکنند ول کن نیستند. من فدای ولایت فقیه و رهبرم نه این دولتیها.